Leszek Kowalski, znany w Gminie Damnica ze swojej działalności społecznej, zakończył swoją pracę. Od lat pełnił rolę kuratora oraz przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także był związany z ośrodkiem kształcenia kierowców. W 2022 roku otrzymał tytuł „Zasłużony dla Gminy Damnica”.
- Czas nieubłaganie płynie, więc pora na kolejne decyzje życiowe. Wchodzę w wiek emerytalny, kończę swoją działalność społeczno – zawodową. Chcę zdecydowanie więcej czasu poświęcić sprawom rodzinnym – informuje Kowalski.
Od początku istnienia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Kowalski był jej członkiem, a jego zaangażowanie trwa od lat dziewięćdziesiątych. Zajmując się różnymi rodzinami, zawsze dążył do niesienia im pomocy.
- Moim celem było zawsze być blisko ludzkich spraw. Być może nie pomogło się tylu ludziom, ile by się chciało, ale nie wszyscy chcieli z tej pomocy skorzystać. Z wdzięcznością i satysfakcją patrzę na tych, którzy wytrzeźwieli i dziś prowadzą normalne życie. To jest teraz dla mnie najważniejsze wspomnienie – podkreśla Kowalski.
Praca w komisji wiąże się z wieloma wyzwaniami, w tym organizowaniem warsztatów oraz współpracą ze szkołami i sołectwami. Celem było propagowanie idei trzeźwego życia, co nie zawsze spotykało się z uznaniem.
- Czasem spotykałem się z wyzwiskami, czy obelgami. Ale to nie ma żadnego znaczenia. Dziękuję wszystkim, z którymi współpracowałem chcąc pomóc w rozwiązywaniu trudów wielu rodzin. Jestem wdzięczny za wszystko, z pokorą przyjmuję też słowa krytyki – dodaje Kowalski.
Na zakończenie mówi: - Choćby tylko nieliczni skorzystali przez te wszystkie lata z możliwości zmiany życia, to było warto!
Podczas spotkania w Urzędzie Gminy, samorządowcy podziękowali Kowalskiemu za jego wkład w działalność społeczną.
- Doceniamy tę ważną pracę i działania, które niejednokrotnie dotykają niezwykle trudnych sytuacji życiowych. Życzymy, aby kolejne lata były wytchnieniem od pracy zawodowej, a wykonana działalność społeczna przynosiła wewnętrzną satysfakcję i poczucie dumy. Dzięki Leszku! – podsumował Paweł Obert, Wójt Gminy Damnica.